מה אתם מחפשים? סוג האירוע סגנון איזור ישוב
בחר מה אתם מחפשיםselect
בחר סוג אירועselect
בחר סגנוןselect
בחר איזורselect
בחר עירselect
מה אתם מחפשים?
הכלselect
איזור
הכלselect
מחיר מקסימלי
הכלselect
:
...Loading...

כיצד בוחרים תפריט באולם אירועים

כיצד בוחרים תפריט באולם אירועים

כל אולם מציע תפריט מגוון לבחירה על ידי בעלי השמחה, לא פעם אנחנו שואלים את עצמנו באיזה מנות לבחור על מנת לקלוע לטעם של כולנו.
הבאז המגיע בסוף האירוע ואפילו כמה ימים אחר כך הוא בדרך כלל על האוכל שהיה מוגש באולם, טעם המנות, צורת ההגשה, כלי ההגשה ואפילו המגוון. כל המרכיבים הללו משפיעים בצורה ישירה על רמת ההנאה של האורחים הרבה יותר מעיצוב האולם ויופיו.

כאשר בוחרים תפריט חשוב לקלוע לטעמם של רוב האורחים שכן אין מדובר בטעמכם האישי והחשיבות היא לכבד את המוזמנים שלכם, כך שאם אתם טבעוניים או צמחוניים לא תוכלו לכפות את טעמכם האישי על האורחים שלהם התוצאה תהיה הפוכה ובטח שלא מכבדת .
על כן התפריט צריך להיות מורכב מכמה מנות, מלבד הסלטים המוגשים באופן קבע בשולחנות צריכה להיות מנה ראשונה, עיקרית וקינוח, לא מומלץ להוסיף מנות זה לא ייתן אפקט של גיוון אלא עומס אצל האורח.

המנה הראשונה תכלול פחמימות בדרך כלל או מיני דגנים וגם הם צריכות להיות עשויות ברמה גבוהה , הרי שלא נגיש לאורחים אורז רגיל או תפוח אדמה בתנור אלא נגוון בתוספת עשירה ובכך נגוון את המנה, לאחרונה מרבית מבעלי האולמות זנחו את מנת האורז עם הצימוקים לטובת מגש אנטי פסטי  וההגשה היא כמובן בשרינג (הגשה למרכז השולחן).

לגבי המנה העיקרית חשוב להבין כי אנחנו כבר לא חיים בתקופה של פעם ונכון שהמנות האולטימטיביות הן דג מטוגן או אפוי, נתח בשר משובח, שניצל וינאי, כל מנה בנאלית אחרת.
דווקא במנה העיקרית יש לתת גיוון יותר רחב לאורחים ולהוסיף גם אפשרות של מנת צמחונית ואפילו טבעונית למגוון המנות וזאת בשביל הקהל הבריא שלנו.

במנה הראשונה מומלץ לשלב מנת סלט עשירה ואין מדובר על סלט ירקות פשוט אלא משהו קצת יותר מושקע.
המנה העיקרית המוגשת צריכה להיות בצורת הגשה מושכת לעין שכן העין אוכלת לפני הפה.

בכלל ההמלצה שלנו היא להתאים את האוכל לקונספט האירוע במידה והחלטתם על חתונה יוקרתית מנות גורמה יתאימו לקונספט ואם החלטתם על חתונת צהריים הרי שנעדיף ללכת על מנות "קלות יותר" .
חשוב מאוד לזכור כי האורחים אשר כבר מתיישבים לשולחנות ברובם עברו כבר את הבופה ונשנשו להם מהתחנות השונות, על כן סביר להניח כי הם ידלגו על המנה הראשונה ויעדיפו להשקיע במנה העיקרית.

הגענו לחלק שכולכם אוהבים , מנות הקינוחים, לאחרונה נתקלתי האירועים רבים בהם המנות אינן מוגשות כבחירה לשולחן אלא מחולקת על עגלת קינוחים עם מגוון רחב כך שכל אורח קם ובוחר את הקינוח שלו, תוספת נחמדה מאוד היא להציב עמדת שתייה חמה בצמוד שייתן הרגשה מחממת וטובה לאורחים.

כאמור ישנן מספר דרכים של הגשה המנות הראשונה היא הגשה אישית כאשר מלצר עובר כל אורח ואורח ושואל אותו מה ירצה להזמין, לדעתי זה נותן קצת תחושה כאילו הגעתם למסעדות טבעוניות ולא לאירוע , לא זאת המרה שאנו רוצים להשיג לכן הגשת "השרינג" שאומצה בשנים האחרונות היא הגשה למרכז השולחן וכך כולם מקבלים את המבחר בו זמנית בלי לחכות שכל המנות יוגשו לכל האורחים.

המלצה נוספת שלנו היא הצבת תפריט הערב בכל שולחן כך כל אורח המתיישב לשולחן יוכל לדעת מראש מה יוגש באותו הערב ואפילו יסדר לעצמו את התפריט.
ההרגשה של פספוס לא תהיה בערב שלכם .

לארגן חתונה זה לא דבר פשוט לכן אנחנו צריכים להשקיע מחשבה בכל דבר ודבר.
  • אולמות אירועים המקום
  • פורטל חתונה מיי וודינג
  • שמלות כלה לכלה
  • צלמים מגה שוט
  • שף לכולם פורטל שפים
  • תקליטנים סאונד מיקס
  • יפתי הכל לאישה